Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Połączenia śrubowe – jak zadbać o ich zabezpieczenie

Połączenia śrubowe – jak zadbać o ich zabezpieczenie

Połączenia rozmaitych konstrukcyjnych elementów za pomocą śrub są bardzo popularnym rozwiązaniem. Jednak jeżeli takie konstrukcje znajdować się będą na zewnątrz, to trzeba pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu każdego połączenia. Jeśli się tego nie zrobi, to po jakimś czasie pojawić się może rdza, a to efekcie narazić może konstrukcję na poważne uszkodzenia. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest użycie zwykłych śrub i pomalowanie ich później. Da to ochronę przed powstawaniem korozji, ale jednocześnie będzie wymagało później regularnego konserwowania.

Jeżeli bowiem z jakiegoś powodu warstwa lakieru ulegnie uszkodzeniu, to korozja pojawić się może bardzo szybko, a jej pozbycie się wymagać będzie sporo pracy. Alternatywą dla takiego rozwiązania są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki cienkiej cynkowej powłoce śruby takie są bardzo odporne na rdzewienie i niekorzystne działanie czynników pogodowych. Jeżeli podczas montażu warstwa ochronna nie uszkodzi się poważnie, to bez żadnego problemu mogą one wytrzymać kilkadziesiąt lat bez potrzeby jakiegokolwiek działania.

Faktem jest że za tego typu śruby zapłacić trzeba nieco więcej, lecz brak potrzeby regularnej konserwacji te wyższe ceny na początku ostatecznie zrekompensuje. Aktualnie wybór śrub z ocynkiem na rynku jest bardzo duży, coraz częściej kupić je również można w sieci. Wystarczy w oknie wyszukiwarki podać hasło śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, aby dostać listę dobrych sklepów posiadających takie produkty w ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz