Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Monitoring – jakie opcje mają w tym zakresie posiadacze domów

Monitoring – jakie opcje mają w tym zakresie posiadacze domów

Mieszkanie albo dom zabezpieczyć można różnymi sposobami. Po pierwsze ważne są solidne wejściowe drzwi z atestowanym zamkiem, jeśli chodzi o bramę na podwórko przyda się też zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Przy jego pomocy można będzie obserwować, kto akurat zawitał, i w razie potrzeby wygodnie zarządzać otwarciem. Zarówno na zewnątrz budynku, jak również w jego wnętrzu zostać też zamontowany monitoring.

Przeważnie złożony on jest z zestawu specjalnych kamer oraz rejestratora przesyłanego obrazu. Kamery monitoringu należy wybrać takie o możliwie jak najlepszej jakości, gdyż to przekłada się bezpośrednio na jakość obrazu. Obecnie minimum, jakie tego typu kamera IP kopułkowa Hikvision musi mieć, to standard HD. Jeśli będą tylko takie możliwości, to dużo korzystniej będzie zakupić kamery full HD. Różnica w cenie nie jest zbyt duża, a jeżeli chodzi o możliwość dokładnego sprawdzenia obrazu, to nie ma co takich kamer do siebie porównywać. Szczególnie jeżeli wybierze się dobrą, sprawdzoną firmę, a nie jakieś niemarkowe sprzęty.

Z kamerami o niskiej cenie generalnie należy trochę uważać, bo często ich teoretyczne parametry mocno odbiegają od rzeczywistości, a znacząco to może zmniejszyć poziom skuteczności monitoringu. W przypadku urządzeń instalowanych poza budynkiem należy też dopilnować, żeby miały one odpowiednie obudowy, gdyż narażone one będą na działanie niekorzystnych atmosferycznych warunków. Niezwykle przydatną funkcją jest posiadanie przez kamery czujników ruchu. Dzięki temu będą one aktywowane dopiero wtedy, gdy jakaś osoba pojawi się w zasięgu, co znacznie zmniejszy wielkość filmów.

Te zaś muszą być w jakiś sposób nagrywane, a do tego służy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego sprawności zależeć będzie, jak monitoring będzie działał, z tego też powodu nie warto wybierać tanich rozwiązań, które posiadać będą liczne ograniczenia. Planując kupno tego typu urządzeń można od razu pomyśleć o pozostałych zakupach, i w zamówieniu może się na przykład pojawić gniazdo z uziemieniem Simon.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz