Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

Kto musi się postarać o zrobienie świadectwa energetycznego

Kto musi się postarać o zrobienie świadectwa energetycznego

Parę lat temu nastąpiło trochę zmian w regulacjach dotyczące świadectw energetycznych. Jeszcze niedawno obejmowały one jedynie budynki wybudowane po 2009 roku, lecz aktualnie ten obowiązek objął wszystkie. Przy starszych budynkach nie trzeba od razu ich robić, za to są niezbędne w przypadku sprzedaży czy wynajmu. Wtedy kopia takiego dokumentu przekazana zostać musi nowemu najemcy albo kupującemu. Lecz i tu są planowane zmiany, niewykluczone że za pewien okres czasu będzie ono wymagane dla każdego budynku, nawet takiego który nie jest sprzedawany czy wynajmowany.

Samo Świadectwo energetyczne Stargard to dokument, jaki przede wszystkim zawiera informacje o zapotrzebowaniu nieruchomości na różną energię. Zapotrzebowanie to dotyczy przede wszystkim ogrzewania i chłodzenia, lecz również wentylacji czy podgrzewania wody. W dokumencie tym muszą być zawarte informacje o rodzaju i przeznaczeniu obiektu, roku oddania do użytku oraz powierzchni ogrzewanej i całkowitej.

Do oceny charakterystyki energetycznej budynku pod uwagę są także brane wskaźniki zapotrzebowania na energię. Obowiązek posiadania tych dokumentów z jednej strony daje informację na temat tego, jakich wydatków należy się spodziewać podczas użytkowania, a z drugiej motywuje właścicieli do szukania rozwiązań ograniczających zapotrzebowanie na energię. Takie Świadectwa energetyczne Bielsko Biała nie są trudne do uzyskania, ponieważ ich wykonywaniem zajmują się liczni specjaliści.

Liczyć się jednak trzeba z określonymi wydatkami, jakie w dużym stopniu zależą od typu obiektu i jego położenia. Ceny rozpoczynają się od kilkuset złotych za niewielkie mieszkanie do blisko tysięcy za budynki wielorodzinne. Lecz jest to niewielki wydatek w stosunku do grzywny, która może zostać nałożona nakładana na osoby nie dysponujące takim dokumentem. Taka grzywna wynieść może nawet do pięciu tysięcy, i obejmuje także wystawianie świadectw w oparciu o nieprawdziwe dane. Świadectwa są wystawiane na okres dziesięciu lat, który może zostać skrócony w przypadku jakiś większych prac.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jeden komentarz

  1. +Reklama+
    Klienci, zanim złożą zamówienie, powinni sprawdzić politykę zwrotów i reklamacji. Znajomość warunków gwarancyjnych może zwiększyć pewność klienta co do bezpieczeństwa transakcji. Wybierz odpowiednie systemy elewacyjne, które są ci potrzebne podczas projektu.

Dodaj komentarz