Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Inne

Jakie zalety i wady posiadają ścienne lamele

Jakie zalety i wady posiadają ścienne lamele

Wnętrzarskie trendy zmieniają się z biegiem czasu. To, co akurat jest modne w zakresie wykończenia wnętrz przede wszystkim zależy od tego, jakie materiały są dostępne. Nie mniej ważne są nowinki technologiczne lub nowe rodzaje materiałów. Nowości pojawiają się co pewien czas, lecz aktualnie dostępna pula materiałów pozwala tworzyć bardzo dużą liczbę bardzo ciekawych rozwiązań. Wśród nich każda osoba znajdzie to, co będzie się podobało. A możliwości projektowe ogranicza jedynie wyobraźnia projektanta. No i oczywiście końcowy budżet klienta.

Jednym z bardziej popularnych pomysłów są lamele. To są listewki ułożone w niewielkiej odległości od siebie prostopadle do powierzchni pod nimi. Takie ułożenie daje parę korzyści. Przede wszystkim, mocno się zmienia optyka w pomieszczeniu. Zależnie od kierunku ich ułożenia otrzymuje się efekt podwyższenia lub wydłużenia. Dodatkowo lamele ścienne sprawiają wrażenie głębi przestrzennej. I na koniec te elementy dobrze rozpraszają dźwiękowe fale, dając przyjemną akustykę w całym pomieszczeniu i jednocześnie wygłuszając je odrobinę.

Tak dużo zalet posiadają te cienkie listewki. Jeśli dodać, że to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, przepis na sukces jest gotowy. Nikogo nie dziwi zatem, że lamele cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów jak i projektantów. Zależnie od użytego materiału i wielkości modułu, pasują jako wykończenie dowolnych pomieszczeń. Dopełniać nimi można ekskluzywne wnętrza, ale równie dobrze odnajdą się w prostym skandynawskim stylu czy surowym loftowym klimacie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz