Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie

Główne wiadomości w temacie bruksizmu

Główne wiadomości w temacie bruksizmu

Główne wiadomości w temacie bruksizmu podane są na stronie www gabinetu psychologicznego Spokój w Głowie. Zaburzenie to spotyka o wiele większą część ludności, czyli ważne jest to, aby poznać przyczynę zgrzytania zębami i w głównej mierze mieć wiedzę, że jest ona powiązana z odczuwaniem stresu. Bruksizm to zaburzenie o charakterze czynnościowym, wyróżniające się zgrzytaniem lub zaciskaniem zębów w ciągu dnia lub najczęściej w porze nocnej. Wywołuje to pocieranie między zębami i w efekcie, ich zużycie.

Bruksizm wyjątkowo często pojawia się u najmłodszych, zmniejszając częstotliwość pojawiania się w wieku dojrzewania. Na stronie poradni opublikowane są dokładne objawy bruksizmu, na równi u najmłodszych, ale też u osób starszych. Na tej podstawie można dochodzić do wniosku, czy zgrzytanie zębami rzeczywiście powiązane jest z bruksizmem. Pewne jest to, że o ile rzeczywiście dochodzi do częstszego niż standardowo zgrzytania zębami, to najważniejsze jest by reagować bezzwłocznie i bezzwłocznie udać się do stomatologa. O ile okaże się to niezbędne, można także skierować się do psychologa.

Jest to zalecane szczególnie wtedy, gdy pacjent będzie zmagać się z mocną sytuacją stresującą. Sporo osób po jakimś czasie będzie odczuwać rezultaty zgrzytania zębami. Nie zawsze od razu ktoś wie, iż ma taki problem. Niestety bruksizm może doprowadzić do: starcia zębów, uszkodzenia szkliwa, kruszenia się zębów, odczuć bólowych w skroni, bądź sztywności mięśni twarzy. Chory zmagający się z bruksizmem będzie mieć także większe trudności z utrzymaniem wysokiej jakości snu nocą, czyli może się u niego rozwijać bezsenność.

Leczenie bruksizmu przede wszystkim bazuje na zahamowaniu negatywnych rezultatów. Poza leczeniem dentystycznym, bazującym na założeniu specjalnej szyny, wdrożone może być leczenie u psychologa. W pewnych przypadkach jest również aplikowana toksyna botulinowa na wybrany z mięśni twarzy, co minimalizuje rezultaty napinania żuchwy. Kiedy pacjent trafi do psychologa, to głównie omówione będą strategie, które umożliwiają lepsze radzenie sobie ze stresem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz