Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
ARTYKUŁ SPONSOROWANYBiznes, Finanse

Czy warto zdecydować się na pożyczkę od osoby prywatnej?

Czy warto zdecydować się na pożyczkę od osoby prywatnej?

W obecnych trudnych czasach bardzo wiele osób decyduje się na kredyty bankowe czy też inne pożyczki, które coraz częściej oferowane są przez firmy poza bankowe. Skala takich pożyczek jest na tyle duża, że możemy mówić o zjawisku masowym, dlatego też na rynku cały czas pojawiają się nowe podmioty, które są w stanie zgodnie z prawem zajmować się udzielaniem pożyczek. Jakby nie patrzeć oprócz tego mamy również do dyspozycji tak zwane pożyczki od osób prywatnych. Jest to co prawda nowa forma zaciągania zobowiązań, ale mimo wszystko nadal jest to opcja, która może rozwiązać wiele problemów finansowych.

Zobowiązanie u osoby prywatnej

Oczywiście pożyczka od osoby prywatnej to przede wszystkim zaciągnięcie zobowiązania, wobec osoby, która nie prowadzi działalność kredytowej czy też pożyczkowej w oficjalnym rozumieniu prawa. Taka forma pożyczania pieniędzy, nie jest złą opcją, ale najczęściej wiele ludzi stosuje tego typu działanie jako ostateczność w momencie, gdy nie mamy już skąd pożyczyć pieniędzy. Nadal jest to forma prawna, którą reguluje zawarta pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą umowa. W tym wypadku jednak osoby prywatne udzielające takiej formy finansowej w dużej mierze sami ustalają zasady, na jakich pieniądze są faktycznie pożyczane. W przypadku takich pożyczek istnieje odpowiednie zabezpieczenie ze strony osoby pożyczającej, która zgadza się na udzielenie pomocy finansowej w zamian za wysoki procent pożyczki. Jeśli kwoty nie dotyczą, sumy przekraczającej 500 złotych to istnieje możliwość dogadania się i nie trzeba sporządzać pisemnej umowy, wtedy wystarczą ustne ustalenia, które są tak samo wiążące.

Umowa i zabezpieczenie ustaleń

W przypadku wyższych kwot umowa pisemna jest niezbędna do zawarcia finansowej transakcji. Tam też pojawiają się niezbędne szczegóły jak kwota pożyczki, czas spłaty oraz wartość procentowania i prowizja. Oczywiście w umowie znajdziemy również zapiski o karach umownych, jeśli osoba pożyczająca nie będzie spłacać zobowiązania na czas. Dużą zaletą takiej prywatnej pożyczki jest fakt, że o wiele łatwiej jest uzyskać pieniądze, niż w przypadku instytucji bankowych. Brak konieczności pokazywania zaświadczenia o dochodach czy też weryfikacji, czy osoba pożyczająca pieniądze jest wypłacalna, to wszystko sprawia, że taka forma finansowej pożyczki, wydaje się dobrą opcją dla zadłużonych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz