Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Sport, Turystyka

Czemu opłaca się kupić nieruchomość w Chorwacji

Czemu opłaca się kupić nieruchomość w Chorwacji

Chorwacja to jedno z najpopularniejszych miejsc, w jakich rodacy spędzają urlop. Zachęca słoneczną aurą, błękitną wodą i pysznym jedzeniem. Jest więc zrozumiałe że co roku decydują się ją odwiedzić setki tysięcy turystów, tęskniących za odpoczynkiem i relaksem. Przez dużo osób jest ona uważana za mały europejski raj, a dodatkową jej zaletą jest niezbyt duża odległość od naszych południowych granic. Z tego też powodu można w pełni zrozumieć fakt, że wielu turystów planuje zakupienie tam jakiejś nieruchomości.

Taka inwestycja jest z wielu powodów opłacalna, i z tego też powodu nieruchomości cieszą się w tym kraju dużą popularnością. To wpływa rzecz jasna na wysokość ich cen, raczej nie należy się spodziewać że w najbliższym czasie zaczną się zmniejszać. Tak więc w przypadku takiego zakupu nie powinno się stracić, a zapewne przez następne lata całkowita wartość apartamentu czy domu będzie jednak rosła. Kolejną ważną sprawą będzie to, że zakupioną nieruchomość będzie można wynajmować turystom.

Sezon urlopowy w Chorwacji znacznie dłużej trwa niż u nas, dlatego na dobry zarobek liczyć będzie można przez kilka miesięcy w roku. Dużą rolę rzecz jasna będzie miała lokalizacja, najwięcej będą kosztować obiekty położone bezpośrednio nad morzem, ale z kolei też przy nich można będzie liczyć na największy zysk z wynajmowania. Ceny domów w Chorwacji zależą od wielu czynników. Z pewnością lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, dotyczy to zarówno wspomnianej już odległość od morza, jak też regionu kraju. Trzeba też wziąć pod uwagę gospodarczą sytuację i kurs EURO, oraz to, czy obiekt będzie pochodził z rynku pierwotnego czy wtórnego.

Z uwagi na nieco skomplikowane regulacje prawne na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie zrealizowanie takiej transakcji za pomocą jakiegoś pośrednika. W przypadku takiego pośrednictwa będzie trzeba zapłacić parę procent wartości zakupu, lecz agencja wówczas się zajmie wszystkimi sprawami. Wielu takich pośredników działa także na naszym rynku, znaleźć ich można na przykład po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła realestate-honeste.com.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz