Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo, Przemysł

Bentonitowe maty – jaka jest ich konstrukcja

Bentonitowe maty – jaka jest ich konstrukcja

Ochrona przed wodą i wilgocią ma bardzo duże znaczenie dla długoterminowej trwałości różnego rodzaju budynków i obiektów przemysłowych. Dopuszczenie do tego, żeby wilgoć pojawiła się w środku to ryzyko nie tylko uszkodzenia konstrukcji i zwiększenia korozji, lecz również i rozmaite kłopoty wiążące się z niszczeniem wyposażenia. Z tego też powodu bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed działaniem wilgoci, przy wykorzystaniu rozmaitych metod. Wśród nich w ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się bentonitowe maty. Głównie są one bardzo skuteczne, co w porównaniu z niezbyt wysokim kosztem zapewniają trwałą i wydajną ochronę. Tego typu maty są wytwarzane za pomocą nowatorskiej metody igiełkowania, w której wszystkie warstwy zespajane są ze sobą przy pomocy niewielkich igiełek, co gwarantuje duże zespolenie i jednorodny rozkład bentonitu we wnętrzu.

Takich warstw w typowych matach jest trzy, choć w sprzedaży pojawiają się również inne rozwiązania. Warstwy zewnętrzne stanowi wytrzymała i solidna geotkanina. Dysponuje ona obniżoną przepuszczalnością, a przy tym jest dość odporna na mechaniczne uszkodzenia. Przez to w typowych zastosowaniach nie powinno być ryzyka jakiś przypadkowych uszkodzeń, i takie rozwiązanie z powodzeniem być może stosowane. Jeżeli okaże się to potrzebne, to kupić też można maty mające dodatkową warstwę polimeru, jaki znacząco poprawia parametry wytrzymałościowe.

Między dwiema warstwami geotkaniny umieszczona jest trzecia warstwa bentonitu sodowego. Materiał ten charakteryzuje się dużą pochłanialnością wody, a w tym procesie zamienia się on w uszczelniający żel. Żel ten przenika do wszystkich szczelin fundamentów czy murów, i chroni dzięki temu przed wnikaniem wody do wnętrza. Bentonitowe maty są często używane do izolacji obiektów przemysłowych, domów i innych budynków, stosować je także można w retencyjnych zbiornikach czy jako zabezpieczenie wałów. Jeżeli ktoś będzie chciał się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat, to może w oknie wyszukiwarki wpisać hasło clay liner i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz